Není nám to lhostejné…

INTEGRAČNÍ CENTRUM SASOV z.ú. se od svého založení v roce 2004 zasazuje o integraci nejzávažněji hendikepovaných dětí, dospívajících i dospělých v naší společnosti. Jednou z významných součástí naší podpory je zajištění vzdělávání klientů kvalifikovanými odborníky, které stále není v našem školství samozřejmostí. Nabízí se úvaha, že kdyby se všechny děti mohly již v raném věku něčemu smysluplnému učit, nebyl by důvod k jejich represím v dospělosti….

Vážená paní Zápotočná,

včera v podvečer jsme uctili památku paní Doroty Šandorové a upozornili na alarmující stav českého sociálního systému. Bylo to silné a zavazující.

Akce se zúčastnili mimo jiné politici, do jejichž agendy změny nutné ke zlepšení systému spadají.

„Za to, že se takové věci stávají i v jednadvacátém století, cítím velkou spoluzodpovědnost,” na akci řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

„Měli bychom mít odvahu si přiznat, že něco neděláme dobře a začít to měnit. To je největší poselství tohoto setkání,“ řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil.

„Společně s panem premiérem Fialou a zainteresovanými ministerstvy jsme se dohodli na vzniku týmu odborníků, kteří vypracují konkrétní opatření, aby se nic takového nemohlo opakovat,“ přislíbila vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Laurenčíková.

Děkujeme všem, kdo se k Noci důstojnosti přidali, ať už s námi v Praze, v dalších městech, nebo tichou vzpomínkou doma.

  • Není nám to lhostejné…

Kontaktujte nás

INTEGRAČNÍ CENTRUM SASOV z.ú.
Telečská 1720/7
586 01 Jihlava

Integrační centrum Sasov
tel.: 728 373 968

Poradna
tel.: 727 933 980

kompletní kontakty