Kuželka Cup 2022

V týdnu od 28.11 do 1.12.2022 proběhl devátý ročník Kuželka cupu organizovaný Integračním centrem Sasov. Myšlenka tohoto turnaje zůstává od počátku stále stejná, a to propojení světa osob s určitým omezením a běžné populace. Tyto dvě skupiny zastupují lidé ze sociálních zařízení a studenti běžných středních škol z Kraje Vysočina.

Z původně spíše společenské události se postupně vyvinula i velmi atraktivní sportovní akce. Zúčastněné školy a zařízení vybraly nejpovolanější účastníky, aby měly šanci na umístění a mohly se ucházet o věcné ceny.

Letošního ročníku se zúčastnili uživatelé Integračního centra Sasov, Barevného světa Třebíč, Úsvitu Havlíčkův Brod, domova Jeřabina, střediska výchovné péče a dále studenti TRIVISu Jihlava, Manažerské akademie Jihlava a Střední školy sociální.

V prvních třech dnech probíhaly tréninky, kdy měli účastnici možnost seznámit se s kuželnou a zatrénovat si na dráze. Zpestřením tréninkových dnů byl turnaj dvojic ve složení jeden uživatel sociálního zařízení a jeden student střední školy. Přispělo se tak vzájemnému poznání jednotlivých účastníků. Ve čtvrtek vyvrcholil celý soutěžní týden turnajem všech týmů. Ve vzájemně přátelské, ale zároveň i soutěživé atmosféře jsme byli svědky pěkných sportovních výkonů, kdy každý chtěl zabojovat o první místo.

Vítězem devátého ročníku se stali uživatele Integračního centra Sasosv, kteří ve vyrovnaném finále zdolali studenty TRIVISu. V souboji o třetí místo zvítězili studenti ze Střední odborné školy sociální.

Rádi bychom poděkovali našim dlouhodobým podporovatelům, zejména majiteli a obsluze Kuželny Cháb za poskytnutí prostor, trpělivost a starostlivost o účastníky. Dále AKZA – advokátní kanceláři JUDr. Milana Zápotočného, Oberbank AG., Webnode, HC Dukla Jihlava a Kraji Vysočina, bez kterých by turnaj nemohl dosáhnout na nastavenou kvalitu.

  • Kuželka Cup 2022
  • Kuželka Cup 2022
  • Kuželka Cup 2022

Kontaktujte nás

INTEGRAČNÍ CENTRUM SASOV z.ú.
Telečská 1720/7
586 01 Jihlava

Integrační centrum Sasov
tel.: 728 373 968

Poradna
tel.: 727 933 980

kompletní kontakty