Zimní integrační pobyt v Českých Budějovicích - reportáž

Naše organizace pořádala od 1.2. do 5.2. zimní integrační pobyt, který se konal v prostorách pobočky ICS v Českých Budějovicích. Tento pobyt byl zahájen setkáním pracovníků s klienty na hlavním vlakovém nádraží v Jihlavě, odkud cestovali vlakem do Českých Budějovic...

První den se účastníci pobytu seznámili blíže s centrem města a s týdenním programem. Druhý den následoval výlet na zámek Hluboká nad Vltavou a procházka okolním parkem. Vzhledem k aktuálním vládním opatřením byl výlet koncipován především do venkovních prostor jednotlivých památek.

Všechny výlety byly provázeny úvodní aktivitou, jejichž cílem bylo odhalit, na jaký výlet se daný den vydáme. Následující den jsme se vydali do Českého Krumlova objevovat krásy místního zámku a centra města. Počasí nám ten den nepřálo, výletem nás provázely dešťové přeháňky. Pro příjemné trávení volného času ve venkovním prostředí jsme ve čtvrtek zvolili formu procházky v místním parku Stromovka, kde klienti plnili úkoly v rámci hry Šipkovaná.

Náplní každého dopoledne byla příprava oběda a herní aktivity. Všechny výlety byly provázeny úvodní aktivitou, jejíž cílem bylo odhalit, na jaký výlet se daný den vydáme. Klienti jednotlivými aktivitami a zábavnými úkoly rozvíjeli své samostatné myšlení, komunikaci, týmovou spolupráci, a především sociální dovednosti. Zdařilé dny byly zakončeny filmem, který měli možnost si klienti zvolit sami. I přes přísná opatření a nemožnosti využití většiny okolních aktivit se pobyt vydařil.

  • C:\fakepath\IMG 20210202 132030
  • C:\fakepath\IMG 20210203 091048