Zážitkový výlet ZOO Jihlava

IC Sasov - ZOO Jihlava

První ze zážitkových výletů s dětmi s PAS se konal 10. 10. 2016.

I přes nepřízeň počasí byl výlet do Zoologické zahrady v Jihlavě velmi povedený. Děti si mrholení, které začalo hned po vstupu do ZOO, ani nevšimly a běhaly od jednoho výběhu se zvířátky ke druhému. Naštěstí, jak rychle mrholení přišlo, tak rychle také odeznělo a nakonec bylo vcelku hezky. Ve výbězích jsme viděli žirafy s dlouhými krky, tygra, jak trůní na kmeni stromu, opice houpající se ve větvích a spící krokodýly na vodním dně. Při sledování Tapíra, jak se krmí mrkvemi a jablky se jedno z dětí váhavě zeptalo, zda je „z papíru“, neboť špatně rozumělo jeho rodovému jménu.

Po cestě jsme si také přečetli pohádku o klokaní mamince, která byla velmi poučná. Když jsme konečně došli do velmi očekávaného dětského koutku, bylo nutné několik atrakcí nejprve otřít suchými utěrkami, aby mohla začít ta správná zábava. Vzhledem k podzimnímu počasí byla ZOO téměř prázdná a děti tak nemusely čekat fronty na skluzavku ani houpačky a mohly si je užít do sytosti. Na delší dobu jsme se zastavili také u koz, se kterými si děti pěkně pohrály.

Při zpáteční cestě jsme slyšeli řvoucí opice a viděli spícího levharta. Děti velmi zaujala tabule s vtipy o zvířatech, které se snažily poskládat správně podle čísel. Na rozloučenou si všichni ještě zařádili v pirátské lodi, která pobavila malé i velké a tím byl náš výlet u konce.

Nikdo z Vás jistě neuhodne, co se dětem z celé ZOO líbilo nejvíce? No přece atrakce.

  • IC Sasov - ZOO Jihlava
  • IC Sasov - ZOO Jihlava