Vypůjčte si nové knihy…

10 věcí

Do naší knihovny zařazujeme další nové atraktivní tituly od nakladatelství Portál.

Zároveň doporučujeme knihu Mýty a fakta o autismu:
Mýty a nepravdy o autismu kolují ve veřejnosti intenzivněji než skutečná fakta. Kniha Mýty a fakta o autismu vyvrací některé vlivné mýty, a naopak přináší populárně - naučnou formou méně známá fakta a jejich neznámé souvislosti.

Notbohm, Ellen
10 věcí, které by vaše dítě s autismem chtělo,
abyste věděli
Překlad: Diestlerová, Petra
Oceňované knihy, která získala několik prestižních cen a je doporučovaná na mnoha zahraničních odborných i rodičovských webech o autismu, se zatím prodalo přes 250 000 výtisků ve 20 jazycích a stala se v oblasti poruch autistického spektra klasikou. Kniha překypuje pochopením, soucitem i svěžím humorem. Popisuje deset charakteristik, které pomáhají objasnit, ale ne definovat to, jaké jsou děti s autismem. Témata se týkají komunikace, sociální zdatnosti a klíčové úlohy, kterou při výchově dítěte s autismem ke smysluplnému, soběstačnému a produktivnímu životu zastávají dospělí. Autorka také zpracovává téma přechodu dítěte s autismem do dospělosti.
brož., 160 str.,
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Matěj maluje mapyABA pro děti s autismem300 her pro děti s autismem

Gilbert, Guy
Srdcem k srdci
Malý průvodce modlitbou
Překlad: Fejková, Jaroslava
Nová kniha známého francouzského kněze a vychovatele delikventní mládeže ukazuje, že veškerý aktivismus a pomoc ostatním by byly mnohem těžší, ba nezvladatelné, pokud by za nimi nebyl intenzivní život modlitby. Gilbert ukazuje, jak se modlí, jak modlitbu chápe a zve k této mimořádné zkušenosti všechny zájemce. Srozumitelným a jasným způsobem tak uvádí do naplněného vztahu s Bohem.
brož., 96 str.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: VíraRodinaČas žít

  • Mýty
  • srdcem