Jubilejní ročník Kuželka Cupu

C:\fakepath\Výběr1

V týdnu od 5.12 do 9.12.2016 proběhl jubilejní pátý ročník Kuželka cupu organizovaným Integračním centrem Sasov. Myšlenka tohoto turnaje zůstává od počátku stále stejná, a to propojení světa osob s určitým omezením a běžné populace. Tyto dvě skupiny zastupují lidé ze sociálních zařízení a studenti běžných středních škol z Kraje Vysočina.

Z původně spíše společenské události se postupně vyvinula i velmi atraktivní sportovní akce. Zúčastněné školy a zařízení vybraly nejpovolanější účastníky, aby měly šanci na  umístění a mohly se ucházet o věcné ceny.

Letošního ročníku se zúčastnili uživatelé Integračního centra Sasov, Barevného světa Třebíč, Úsvitu Havlíčkův Brod, Denního a týdenního stacionáře Jihlava a studenti Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčků Brod, TRIVISu Jihlava, Manažerské akademie Jihlava a Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Jihlava.

V prvních čtyřech dnech probíhaly tréninky, kdy měli účastnici možnost seznámit se s kuželnou a zatrénovat si na dráze. Zpestřením tréninkových dnů byl turnaj dvojic ve složení jeden uživatel sociálního zařízení a jeden student střední školy. Přispělo  se tak vzájemnému poznání jednotlivých účastníků. V pátek  vyvrcholil celý soutěžní týden turnajem všech týmů. Ve vzájemně přátelské, ale zároveň i soutěživé atmosféře jsme byli svědky pěkných sportovních výkonů, kdy  každý chtěl zabojovat o první místo.

Vítězem jubilejního ročníku se stali studenti střední školy TRIVIS Jihlava, kteří ve vyrovnaném finále zdolali uživatele Integračního centra Sasov. V souboji o třetí místo zvítězili uživatelé Denního a týdenního stacionáře Jihlava nad Barevným světem Třebíč. Třešničkou na dortu  turnaje byla účast „doktora Hanáka“/herce Radima Fialy, který rád pogratuloval všem za pěkné výkony a nenuceně  přijímal  zdravice nadšených hráčů. Radost z kuželkového klání pak posílilo i společné focení.

Rádi bychom poděkovali našim dlouhodobým podporovatelům, zejména majiteli a obsluze Kuželny Cháb za poskytnutí prostor, trpělivost a starostlivost o účastníky. Dále AKZA – advokátní kanceláři JUDr. Milana Zápotočného, Oberbank AG. a Kraji Vysočina, bez kterých by turnaj nemohl dosáhnout na nastavenou kvalitu.

Fotografie ZDE

  • C:\fakepath\Výběr3
  • C:\fakepath\Koláž ceny   kuželka cup 2016
  • C:\fakepath\Trička kuželka cup 2016