Autistické děti obdarovaly malé pacienty

C:\fakepath\hanák nemocnice

V pátek 9. 12. se předávaly v krajské nemocnici Jihlava dárky malým pacientům. Akci iniciovali mladí fotbalisté z FC Vysočina a přizvali i uživatele našeho Integračního centra Sasov, kteří vlastnoručně vyrobili dárkové košíky z proutí pro malé pacienty. Koše byly naplněny předměty od našich podporovatelů - psacími potřebami z Centropenu, hygienickými pomůckami z DM drogerie a vlastní drobnou keramikou. Všichni naši uživatelé se podíleli na tvorbě a přípravě dárkových předmětů, které pak předával jako zástupce malý Vojta v doprovodu paní ředitelky Dagmar Zápotočné.

Celou akci zaštítil svou přítomností známý herec Radim Fiala, kterého můžete vídat na televizních obrazovkách v roli doktora Hanáka v Ordinaci v růžové zahradě. Přivezl sebou dobrou náladu, ochotně se s dětmi fotografoval a povídal si s nimi. Zpříjemnil jim pobyt v nemocnici a jistě zanechal hezkou vzpomínku.
Akce jako tato mají velký význam v propojování světa běžných a hendikepovaných dětí. Obzvláště v předvánoční čas, ale i mimo něj, bychom mohli stejně jako naši uživatelé (děti a mladí dospělí s autismem) zvládnout potěšit nemocné děti.
Dobrou duší akce je již několik let paní Radka Kounková z Jihlavy, které tímto děkujeme za příležitost podílet se na dobré věci:-)

  • C:\fakepath\nemocnice1
  • C:\fakepath\nemocnice2
  • C:\fakepath\nemocnice3