Nacházíte se:

Napsali nám

Zde si můžete přečíst vzkazy a zkušenosti nejen od našich klientů a jejich rodičů...

A.P.
Ráda bych Vám tímto poděkovala, jakým způsobem vedete s Vaším týmem Sasov. Sestra D. je za poslední roky velmi spokojená. Občas, když jí vyzvedávám nechce jet ani domů a na Sasov se těší více než bylo v minulých letech. Moc si vážíme, že zařízení jako Sasov existuje….

S. a J. Č.

Dobrý den. Rozhodli jsme se J. čtvrteční docházku ukončit. Bude chodit na ZUŠ a k tomu kroužky. Bylo by to pro nás časově náročné.
Chtěli bychom Vám moc poděkovat za možnost využít vaše centrum. Hlavně za vaši péči, pozornost a velký pokrok, který u vás J. udělal!!
Přejeme ať se Vám daří a máte i nadále spoustu spokojených klientů!!
Děkujeme moc za vše!

PM
Poděkování za příklady dobré praxe v ICS.

Nedávno jsem se zúčastnila úžasného pobytu rodin dětí s Pas s Jonášovým spolkem z.s., jako host byla skvěla Vaše paní ředitelka, a tak bych jen malinko chtěla navázat na naše povídání.

Oba kluci udělali velikánské pokroky, Vaše paní ředitelka mohla sama vidět, správným přístupem, trpělivostí a vytrvalostí jde udělat hodně a děti neskutečně posunout. Ale to asi sami znáte, ty dva odvyprávěné příběhy byly úžasné. Hodně štěstíčka při Vaší práce a ať je co nejvíc dětí takhle šťastných a spokojených.

DPV
Poděkování

Apla nám bezesporu od 1. dne, kdy začal syn D. docházet do Aply, změnila život k lepšímu. Především skvělý pan Vágner Petr, který má chlapský nadhled a zároveň je velkým odborníkem a člověkem, který mě i D. vždy pomohl a poradil. Ale i ostatní sociální a další pracovníci Aply jsou skvělými společníky synovi. D. se nerad zapojuje a nechodí téměř nikam, do Aply se však vždy velmi těší a je nadšený, když tam má jít i po každé schůzce v Aple. Je sebevědomější, tolerantnější a pohodovější. Jsem velmi ráda, že existujete a jsem vděčná, že nám tak pomáháte.

Se srdečným pozdravem

D.P.V.


Poděkování

Naše dvě báječné děti D. (pět let) a M. (3roky) mají poruchu autistického spektra. Ve snaze jim pomoci se mi podařilo na internetu najít Integrační centrum Sasov (dále jen ICS). Je tomu asi rok, co jsem si domluvila naši první schůzku. Pamatuji si to jako by to bylo včera, protože po dlouhé době jsme s manželem mluvili s někým, kdo nás nejenom vyslechl, ale hlavně opravdu naslouchal každé větě. Rozuměli všemu, co jsme jim řekli, chápali nás a hned na první schůzce nám dali velice cenné rady a naději na lepší budoucnost. Zapůjčili nám domů literaturu, a domluvili jsme se na další schůzce.

Bohužel pak ještě nějaký čas trvalo, než jsme začali centrum navštěvovat, protože se D. zhoršil stav a byl jí diagnostikován Diabetes mellitus 1. typu (doživotní nutnost injekčního podávání inzulínu). Tato nová diagnóza nám přinesla mnoho překážek a museli jsme zvolit domácí vzdělávání. V ICS nás přijali doslova s otevřenou náručí. Nové diagnózy se nebáli a vše se hned naučili.

Děti momentálně navštěvují ICS dvakrát týdně na hodinu až hodinu a půl. Při příjezdu běží s radostí ke dveřím a zvoní na zvonek. Netrpělivě čekají jaké tety (tak jim my po domluvě říkáme) na ně budou čekat. Po ohlášení, nás pustí dovnitř a děti si jdou hrát. Budova je velice moderní, skvěle vybavena a důmyslně řešena. Děti milují tělocvičnu, herničky, učebnu a hlavně snoezelen. Občas si hrají a učí se společně, jindy každý zvlášť. Postupně přichází do styku i s dalšími dětmi. Je o ně profesionálně postaráno a mě osobně se nejvíc líbí, že můžu být kdykoliv přítomna jakékoliv aktivitě. Děti mají také možnost jít ven. Vedlejší biofarma přímo vybízí k prozkoumání zvířátek. Nedaleké dětské hřiště je také velká zábava a obrovská trampolína na zahradě sklízí úspěch snad u všech. Když uplyne čas a jedeme domů, tak si vždy řekneme, co se dětem podařilo, co dělaly a nebo na čem bude potřeba zapracovat.

Veškerý personál je milý, vstřícný a komunikativní. Vždy se nám snaží vyjít vstříc, a když máme nějaký problém, tak společně hledáme řešení. Jsme neustále v kontaktu jak přes e-mail, tak telefonicky. Z ICS mi chodí nabídky na semináře, vzdělávání či možnost setkání rodičů. Klade se zde velký důraz na individuální přístup a děti se mají možnost rozvíjet v klidném a láskyplném prostředí. Nechybí zde ani humor a tak se tu opravdu dobře bavíme.

Hodně nám zde pomohli a pomáhají dodnes. Mají s námi velkou trpělivost a vždy si vědí rady. Jsme opravdu moc rádi, že máme možnost ICS navštěvovat. Přála bych si, aby mohli fungovat a rozšiřovat své služby, protože je to přesně to, co lidi s PAS potřebují.

HP

Poděkování

Chtěla bych moc poděkovat všem v IC Sasov. Našla jsem tu podporu a pomoc v nelehkých situacích, které naše rodina těžce prožívala především v době, kdy byl synovi diagnostikován Aspergerův syndrom. Dále děkuji za pomoc srovnat se s touto náročnou situací a přijmout ji. Jako rodič jsem se s diagnosou syna cítila bezradná a já moc děkuji za správné nasměrování, co dál. Našli jsme tu pomoc i při řešení všech konkrétních problémů v průběhu školní docházky syna na ZŠ, kdy jsme se nacházeli a stále nacházíme v nelehké situaci, kdy okolí i přes stále lepší osvětu nechápe problematiku AS.

Syn v IC Sasov absolvoval nácviky sociálních dovedností, které mu velmi pomohly. Moc děkuji za možnost letního integračního tábora pro děti, který syn zažil již několikrát a byl vždy nadšený a moc spokojený a já jsem se týden mohla věnovat nejen svému odpočinku, ale také druhému dítěti. Moc děkujeme za vše a jsme moc vděčni za to, že se můžeme s důvěrou na IC Sasov kdykoliv obrátit. Vím, že tu vždy najdeme pomoc, podporu a tolik nezbytné pochopení.

Děkuji!

HP

IM
Poděkování

Dobrý den, chtěla bych poděkovat Integračnímu centru Sasov z.ú. v čele s paní ředitelkou Dagmar Zápotočnou a odbornou poradkyní Hanou Žilincovou za to, jak nám skvěle pomáhají dobrou radou i povzbuzením. Také panu Vágnerovi za bezmeznou péči o naše syny Davida a Lukáše, ať už s pomocí asistentů nebo jeho samotného. Děkuji jim za účast na kroužcích, táborech a různých jiných aktivitách. Ještě jednou děkuji IM

JD
Poděkování

Moc děkuji za milé přijetí, moc příjemné popovídání :) (JD)

JN
Chtěla jsem Vám poděkovat za možnost zúčastnit se konference na téma „ Současné trendy v péči o osoby s autismem“

Témata byla zajímavá a pro nás rozhodně užitečná a přínosná.

Kraj Vysočina
Oceňujeme Vás za iniciaci a organizační zabezpečení letního integračního tábora pro děti postižené, zdravé i nadané. (Kraj Vysočina)

LP
Dobrý den, chtěla bych Vám nejprve moc poděkovat za úžasnou péči o našeho syna J. Pořád o Vás mluví a moc se mu na Sasově líbilo. Přeji moc pěkný večer a ať se Vám moc daří. Děláte úžasnou práci! LP

OR
JUDr. Dagmar Zápotočná, MBA získává pamětní list za aktivní a průkopnickou činnost ve prospěch lidí s postižením a neocenitelnou podporu těm, kteří pomáhají osobám s autismem. (OR)

Rodina E.
Dobrý den.

Ráda bych se připojila k hodnocení rodičů a příznivců ICS a poskytla tím zpětnou vazbu, která je vždy velice důležitá pro všechny zúčastněné. Chtěla bych především vyjádřit poděkování, úctu a obdiv všem, kteří se v ICS věnují našim dětem.

Je to již pět let, kdy náš syn J. začal pravidelně ICS navštěvovat a tyto pravidelné návštěvy ho vrátily zpět " do života". V 15 letech byl synovi diagnostikován aspergerův syndrom (AS). Tehdy byl studentem víceletého gymnázia. Cesta k diagnostice netrvala dny ani týdny ani měsíce, ale půldruhého roku. Během této doby přestával J. postupně ztrácet zájem o okolní svět. Přestal chodit do kroužků, do školy a později odmítal chodit i ven mezi cizí lidi. Nikdo jsme tehdy o AS neslyšeli, a tak jsme nevěděli, co se s ním děje a nevěděl to ani on sám. O to byla situace pro nás všechny složitější. Po sdělení diagnózy AS jsme se na základě doporučení nakontaktovali na ICS. Bylo to pro nás světlo na konci tunelu. Nejenže se J. ihned ujali, ale také ho začali pečlivě seznamovat s tím, co AS znamená a proč různé situace vnímá a prožívá jinak než třeba jeho vrstevníci. Moc nám to všem v rodině pomohlo. I my jsme spoustu věcí začali vnímat synovýma očima. J. se postupně vracel mezi lidi a přestával se bát komunikovat. Začal opět studovat a objevovat nové zájmy. Letos J. oslavil dvacáté narozeniny a zároveň úspěšně složenou maturitní zkoušku na gymnáziu. Má plány do budoucna, prostě "funguje". Ač děkuji všem, bez kterých by ICS nebylo, chtěla bych především poděkovat panu Mgr. Petru Vágnerovi, který se J. celé ty roky věnoval a s trpělivostí mu vše vysvětloval. Když měl J. období, kdy opět začal ztrácet zájem o svět kolem sebe, na Sasov za panem Vágnerem odjel vždy. On ho dokázal namotivovat a nastartovat. Jsme Vám jako rodina za všechnu tu péči moc vděční a patří Vám jedno velké a výstižné slovo "děkujeme".

Přejeme Integračnímu centru Sasov, aby dál mělo možnost rozdávat pocit spokojenosti, radosti, bezpeční a dávat osvětu těm, kteří to potřebují.

Rodina E.

RS

Poděkování - ZŠ Puklice.

Dobrý den,

po dnešní návštěvě dětí 5.třídy z Puklic na IC Sasov jsem se rozhodla Vám napsat a oficiálně poděkovat. Samozřejmě jsem již poděkovala děvčatům, která se o moji třídu starala, ale mám potřebu svůj obdiv vyjádřit i Vám. Obdivuji, jek profesionálně přímo na míru a podle věku nezištně připravily program. Děti se zaujatě zapojily do interaktivního úkolu, pomocí kterého mohly prožít pocity autistického dítěte. Děti byly nadšené z vybavení integračního centra a hlavně z tělocvičny a snoezelenu.

S radostí si vyrobily keramickou blbůstku. Myslím si, že návštěva splnila účel a žáci si uvědomili, jakého spolužáka mají v kolektivu, že je potřeba mu pomáhat a snažit se ho brát jako sobě rovného a nepřemýšlet jen nad svými potřebami. Bonusem, který ocenili nejen hoši, byla usměvavá, milá a hezká děvčata, která nás celým dopolednem provázela: Andrea Dvořáková a Kateřina Pudilová. Sice jsme jim předali malé, vlastnoručně vyrobené dárky, ale ony věnovaly velké úsilí přípravě i přímé realizaci, takže ještě jednou děkujeme a zveme je na náš školní vánoční jarmark, který se koná 6. prosince v 17 hodin. Poděkování patří též Mgr. Haně Žilincové, která celou návštěvu zorganizovala. Takovéto dopoledne bych doporučila všem dětem, které se setkávají s dětmi s autismem. Máte moc šikovné zaměstnance, kteří říkají, že je práce baví, i když já vím, že není vůbec lehká.

S pozdravem a prosbou další možné spolupráce se loučí Renata Seidlová třídní učitelka

Teologická fakulta JU
Dovolte, abychom Vám vyslovili upřímné poděkování za ochotu a čas, který jste věnovali doprovázení našich studentů během jejich odborné praxe. (Teologická fakulta JU).

VT
Dobrý den, až nyní jsem se dostala k tomu Vám poděkovat za uspořádání dubnové přednášky „Současné trendy v péči o osoby s autismem“.

Přednáška byla pro mne, co by pečující matku, velmi poutavá a všichni přednášející pečlivě vybráni.

Ještě jednou děkuji

S pozdravem VT

ZŠ Puklice
Dobrý den,

ráda bych poděkovala za besedu, která proběhla minulý týden. Podařila se Vám vytvořit velmi příjemná atmosféra, i když se jednalo o hodně vážnou věc.

Děkujeme za pozvání a také za pomoc, kterou poskytujete Toníkovi. S paní asistentkou vidíme pozitivní změny. Ať se daří i nadále.

S pozdravem Gabriela Kubátová a Renata Seidlová, ZŠ Puklice

  • Napsali nám

Kontaktujte nás

INTEGRAČNÍ CENTRUM SASOV z.ú.
Telečská 1720/7
586 01 Jihlava

Integrační centrum Sasov
tel.: 728 373 968

Poradna
tel.: 727 933 980

kompletní kontakty